woensdag 2 mei 2012

Mijn eerste boomgaard

Om in het thema van het bos en bomen te blijven ;-)
Onlangs kregen we dit spel cadeau: eerste boomgaard van de serie "Mijn eerste spellen" van Haba.

Vanaf ongeveer 2 jaar kan je dit spel spelen.  Het is nog een beetje te moeilijk voor zoonlief; hij is nog maar net anderhalf.  Grote zus zou met de originele Boomgaard (3-6 jaar) al wel uit de voeten kunnen maar toch amuseert ze haar nog met dit spelletje.  Ze vraagt er dikwijls naar en dus komt het vaak uit de kast.

Het bevat 4 bomen, een mandje, een dobbelsteen, een raaf en een weggetje.  In elke boom "hangen" 4 dezelfde vruchten. Om beurten wordt er met de dobbelsteen gegooid.  Van de kleur die je gooit, mag je de overeenkomstige vrucht in het gezamenlijke mandje leggen.  Als je bijvoorbeeld blauw gooit, mag er een pruim in het mandje. Het is de bedoeling alle vruchten geplukt te hebben voordat de raaf in de boomgaard terecht komt en alle overgebleven vruchten opeet. 

P1350927

Want op de dobbelsteen is namelijk ook een raaf afgebeeld.  Telkens je raaf gooit, mag de raaf een stapje verder op haar weggetje. 

P1350930

Op de laatste steen van haar weggetje kan ze in de boomgaard vliegen en is de raaf gewonnen.  Als alle vruchten eerder al in het mandje zijn, is de raaf verloren.  Of de "graaf" zoals de dochter zo mooi zegt ;-)

P1350932

Op de dobbelsteen is er ook nog een mandje afgebeeld: als je dat gooit, mag je eender welke vrucht in je mandje leggen. 

P1350951

Het is een leuk spelconcept: samenwerken tegen een indringer, een beetje gelijkaardig aan Le jeu du loup waar je samen tegen de wolf kan spelen.  
De vruchten zijn van hout en zijn mooi afgewerkt.

P1350935

De prijs is wel aan de hoge kant.  Maar het is een tof en "spannend" spel. De dochter vindt het stiekem best leuk als de raaf door de boomgaard vliegt. ;-)

13 opmerkingen:

  1. Leuk spel zo te zien! Ik heb eens iets soortgelijks gezien en gespeeld, waar je dan kersen uit een boom moest halen voor de raaf bij de boom was. Ik denk dat het Boomgaardje noemt.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. ja, dat is de variant voor de oudere kinderen, vanaf 3 jaar

      Verwijderen
  2. Dat spelletje hebben de nichtjes ook. Inderdaad een leuk spel dat al heel jong gespeeld kan worden....

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Op school hebben we dat ook in de spelotheek; er bestaat ook een variatie op voor oudere kinderen!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. ja, dat is de variant voor de oudere kinderen, vanaf 3 jaar

      Verwijderen
  4. Wij vinden alle spellen van Haba super, wat aan de dure kant maar heel leuk om mee te spelen en degelijk materiaal. Dochterlief kreeg met Nieuwjaar 'mijn eerste spelletjesdoos' van Haba, en ze vindt alles super tof. En bij alle spelletjes staan extra varianten, om af te wisselen of voor als ze al wat ouder zijn.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Wat een leuk spelletje! Dat willen wij ook we spelen ... mama even naar de winkel snorren? Merci voor de tip!!

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Bedankt voor de tip! Was net op zoek naar gezelschapsspelletjes voor mijn 2-jarige!

    BeantwoordenVerwijderen
  7. ken het spel niet, maar ziet er leuk uit ook voor de kids hier

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Wij hebben dat spel (een andere versie) ook. Inderdaad lang een topper geweest, maar Kobe is het ondertussen wel beu gespeeld.

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Wij zijn hier ook van van de leuke habaspelletjes.

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Inderdaad héél leuk spel, en bij ons wordt er soms wat vals gespeeld zodat de raaf kan winnen ;-)
    Leuke blog heb je! Ga zeker nog eens komen kijken.

    BeantwoordenVerwijderen